آموزش شستشوی پرده لوردراپه

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
شستشوی پرده لوردراپه

شستشوی پرده لوردراپه  شاید به نظر کاری دشوار و سخت باشد، اما در حقیقت کار سختی نیست، با واش لین همراه باشید تا در ادامه نحوه شستشوی پرده لوردراپه را یاد بگیرید.

پرده لووردراپه زمانی محبوبیت زیادی در بین ادارات داشت، یعنی بیشتر در اداره ها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گرفت، اما به مرورزمان به دلیل قیمت مناسب و طرح های جذاب این پرده راه خود را به خانه ها باز کرد.

از این رو شستشوی پرده لوردراپه هم موضوع مهم این روز هاست

شستشوی پرده زبرا

شستشوی پرده لوردراپه

برای شستشوی پرده لوردراپه ابتدا باید با مکانیزم این پرده آشنا شوید، پرده لوردراپه از یک ریل و پره های عمودی تشکیل شده است که این پره ها به وسیله قلاب در بالا و زنجیر در پایین به پرده وصل میشوند

برای شستشوی پرده لوردراپه در خانه یا هرجای دیگر کافی است که اتصالات پرده را جدا کنید تا بتوانید پرده را به راحتی تمیز کنید.

مراحل شستشوی پرده لوردراپه در خانه

قبل از شستشوی پرده لوردراپه تان باید بگوییم که برای پرده هایی مانند لورد دراپه شستشوی سالی یک بار برای این نوع پرده های کافیست و در طول سال می توان به صورت ماهیانه این پرده ها را تمیز و یا گردگیری کرد

روش ساده شستشوی پرده لوردراپه بدون نیاز به ماشین لباسشویی

اگر قصد شستشوی پرده لوردراپه را ندارید و فقط می خواهید که آن را بدون پاز کردن نوار های پرده تمیز کنید بهتر است که از روش های زیر پیروی کنید:

گردگیری پرده لور دراپه

آموزش تمیز کرده پرده لوردراپه

یکی از راه های تمیز کردن پرده لور دراپه گردگیری آن است، البته همین ابتدا باید بگوییم که چون پرده لوردراپه به صورت عمودی است، معمولا گرد و خاک روی آن نمی شیند، مگر در مدت زمان طولانی

برای گردگیری پرده لوردراپه میتوان از جارو برقی استفاده کرد، اگر جاروبرقی تان دارای سری های مختلف است، با یک سری کوچک شروع به تمیز کردن پرده کنید

البته چون پرده به ریل متصل است این کار را به احتیاط انجام دهید که پره ها از ریل جدا نشوند

خشکشویی پرده

تمیز کردن پرده لوردراپه با دستمال

همانطور که در بالا گفتیم شاید با جاروبرقی کشیدن پرده تفاوت زیادی به چشم نخورد، برای همین بعد از کشیدن جارو برقی باید آن را با یک دستمال تمیز کنید.

دستمالی که برای تمیز کردن پرده انتخاب می کنید بهتر است کمی مرطوب باشد که گرد و خاک هایی که با جاروبرقی تمیز نشده اند با دستمال حتما تمیز شوند.

این کار را هم به آرامی انجام دهید تا مانع از جدا شدن اتصال پرده با ریل آن شوید

شستشوی پرده لوردراپه با آب

مهم ترین قسمت شستشوی پرده لوردراپه با آب جدا کردن اتصالات از نوار های پرده است

با جدا کرده زنجیر های پایین پرده و وزنه هایی که پایین نوار قرار گرفته اند آنها را بشویید.

برای شستن اتصالات آنها را داخل یک ظرف آب و مقداری مواد شوینده بریزید.

بعد از مدتی میتوانید شروع به شستشو و آبکشی اتصالات کنید

شستشوی پرده لور دراپه تازه شروع می شود

شستشوی پرده لوردراپه

مطلب پیشنهادی: آموزش شستشوی پرده شید

میتوانید پرده لوردراپه را هم با ماشین لباسشویی و هم با دست داخل ظرف بزرگ بشویید

برای شستن پرده لوردراپه با دست آن را داخل ظرف بزرگی بریزید مقداری آب ولرم و مقداری مواد شوینده به آن اضافه کنید، بعد از نیم ساعت میتوانید با استفاده از یک ابر، نوار های پرده را شروع به شستن کنید.

و بعد از شستشو نوار های پرده را کاملا آبکشی کنید و روی طناب در فضای باز قرار دهید تا کاملا خشک شوند، حالا هنگام نصب پرده است.

اگر هم میخواهید پرده لوردراپه را با ماشین لباسشویی بشویید حتما آن را با دور پایین بشوید تا مشکلی برای نوار های پرده پیش نیاید.

نیازی نیست نوار های پرده را هنگامی که رطوبت دارند نصب کنید (برای جلوگیری از چروک شدن) چون جنس نوار های پرده ضخیم است و چروک نمی شوند.

شستشوی پرده لوردراپه در خشکشویی

اگر مراحلی که به شما توضیبح دادیم برایتان سخت است، یعنی هم فضا و هم فرصت شستشوی پرده لوردراپه را در خانه ندارید میتوانید با آن را بخشکشویی بسپارید.

خشکشوییی آنلاین واش لین متخصص پرده شویی با متد روز است.علاوه بر شستشوی پرده لور دراپه ما خشکشویی پرده زبرا هم انجام می دهیم

ثبت سفارش:

بهزاد اکبری
بهزاد اکبری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره نویسنده

من بهزاد اکبری هستم، علاقه مند به سئو و بازاریابی دیجیتال

در حال حاضر مطالب وب سایت خشکشویی واش لین رو من می نویسم، امیدوارم که بتونم با مطالبی که قرار میدم، بخش کوچک از نیاز بازدید کنندگان رو برطرف کنم

اگر نظری دارید ممنون میشم در بخش نظرات با ما در میون بذارید

آخرین نوشته ها