راه هایی برای مقابله با گرد و غبار در منزل

پاک کردن گرد و غبار در منزل از کارهایی است که در طول روز چندین بار باید انجام شود و باعث حفظ ظاهری تمیز و سلامت افراد منزل میشود. در این مقاله واشلین راه های کاربردی و مطمئن برای مقابله با گرد و غبار از منزل را توضیح میدهد.

۱-استفاده از دستمال مرطوب هنگام گردگیری

دستمال های خشک گرد و غبارها را از بین نمیبرند بله آن ها را پخش یا جابه جا میکنند.دقت داشته باشید همیشه هنگام گردگیری از دستمال یا پارچه ی نم دار یا مرطوب استفاده کنید.

۲-منزل را مرتب جاروبرقی بکشید

جاروبرقی در ازبین بردن گرد و غبار بسیار به ما کمک میکند،همه ی قسمت های خانه به خصوص قسمت هایی که رفت و آمد بیشتری دارد را مرتب جارو کنید.ترجیحا از جاروبرقی هایی که فیلتر مخصوص برای جذب جزیی ترین ذرات را دارند استفاده کنید زیرا این دسته از جاروبرقی‌ها قادر هستند تا ۹۹٫۹% گرد و غبار، شوره‌های ریخته شده از حیوانات و باکتری‌های موجود در هوا را جذب خود کنند.

۳-به صورت هفتگی کوسن ها را خاکروبی کنید

کوسن های مبل را که نه تنها از خود پرز می دهند بلکه گرد و غبار را که روی آن می نشیند را به خود جذب می کنند خوب تمیز کنید. از آن جایی که گرد و غبار بیشتر روی سطح های افقی می نشیند ، سطح های افقی کوسن ها و مبل ها را هنگام گردگیری فراموش نکنید و روکش آن ها را به صورت هفتگی بشویید  .

۳-کف زمین را تی بکشید

با یک تی خیس گرد و غبار کف منزل را از بین ببرید.زیرا زمانی که تنها جارو میکشید گردو خاک کاملا از بین نمیرود و ممکن است جا به جا شود.در نظر داشته باشید هرچه دیرتر اقدام نمایید کار شما جهت از بین بردن گردو غبار سختتر میشود.

۴-قسمت هاو مجاری در منزل که باعث گردش هوا میشوند را مرتب تمیز کنید

مجاری گردش هوا در منزلتان، می‌توانند باعث ایجاد بیشتر گرد و غبار و لایه‌ای از خاک بر روی سطوح منزلتان شوند. پس داخل آن‌ها را حسابی تمیز کرده و با این کار باعث شوید که تهویه منزلتان نیز بهتر کار کند.

۵-استفاده از کاور های ضد گرد و غبار

بر روی وسایلی که کمتر استفاده میکنید کاور بکشید.زیرا باعث میشود گرد و غبار به منافذ و درز های وسایلتان نفوذ نکند.

۶-از کاور برای لباس هایتان استفاده کنید

برای لباس هایی که زیاد استفاده نمی کنید کاور تهیه کنید زیرا  باعث میشود گرد و غبار روی آن ها نشیند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا